Our Recent Posts

Tags

BİR ŞİFA HİKAYESİ


Dr. William Lang & George Chapman

(https://psi-encyclopedia.spr.ac.uk/articles/george-chapmanwilliam-lang


Hayatımızda karşılaştığımız olayların tesadüf olmadığını göstermek için Günlük sayfama hikayeler koyuyorum. Çünkü bu hikayeler ruhsal dünyaya göç etmiş sevdiklerimizin bizi nasıl desteklediğini, rehberlik ettiklerini gösterirler. Ancak onlar bizim seçim hakkımıza saygı gösterdikleri için çözüm sunmazlar, soru sormamızı sağlayacak fırsatlar yaratırlar- tabii ki gereken onemi verip mesajı alabiliyorsak!

2009 yılıydı. İngiltere Birleşik Krallık Ruhsal Derneğindeki bir gösterime gitmiştim. Oda oldukça kalabalıktı, ve ruhsal medyum Terry Tasker’di. Bir süre sonra bana döndü, ‘arkanızda iki kişi duruyor’ dedi. İsimlerini verdi; William Lang and George Chapman. ‘İsimler yabancı değil ama hemen hatırlayamadım’ diye yanıtladım. “Olsun, zaten bir şey söylemiyorlar’ dedi, ve başkası için iletişimde bulunmak üzere diğer bir kişiye geçti.


Eve doner dönmez Internetten verilen isimleri aradım, ve kim olduklarını buldum. Dr.William Lang (1852- 1937), Middlesex Göz Hastanesinde meşhur bir göz cerrahi, George Chapman (1921- 2006) çok tanınan ve saygı gören, Dr William Lang’den gelen mesajları ileten bir trans-kanal ve şifacıydı. Beraber Birmingham Şifa Merkezini kurmuşlar, ve onunda göçüne kadar 65 sene beraber çalışmışlar.


Ilk aklıma gelen ‘acaba benim de onlarla şifacı olarak çalışmamı mı istiyorlar’ sorusu oldu. Okumaya devam edince her ikisinin de birer oğlu olduğunu öğrendim. William Lang’ın oğlu Basil Lang (1880- 1928) babası gibi Göz Cerrahi olmuş, ve Moorfields Göz Hastanesinde çalışmış. George Chapman’in oğlu Michael Chapman’da babası gibi şifacı olmuş, ve küçük yaştan itibaren babasıyla çalışmaya başlamış. Halen de şifacı olarak Dr. Basil Lang’in ruhsal desteği ile çalışıyor.


Michail Chapman ve Basil Lang hakkında öğrendiklerimden sonra babalarının arkamda gözükmelerinin tek bir nedeni olabilir diye düşündüm- bir ikazdı, ve olasılıkla gözlerimle ilgili!


Çok geçmeden kısa bir ziyaret icin Istanbul’a gittim. Kaldığım yere yakın mesafede bir özel Göz Kliniğinin olduğunu hatırladım. Randevu aldım, ve genel bir göz muayenesi icin gittim. Gözlerimde Makula bozulması (Macular Degeneration- MD) olduğunu öğrendim. Henüz çok erken safhadaydı.

Ingiltere'de Ruhsal şifacılar genellikle değişik kentlerdeki Ruhsal Kiliseleri ziyaret ederler, isteyenlere şifa verirler. Londra’ya döndükten sonra Michael Chapman’da acaba şifa vermek üzere Londra’daki Ruhsal Kiliseleri ziyaret eder mi diye internet sayfasına (https://michael-chapman.co.uk) baktım, ama Londra için verilmiş bir tarih yoktu. Telefonla aradım. Telefonuma cevap verdi. Heyecanla ona rahmetli babasının ve William Lang’in ziyaretini, ve benim de şifa istediğimi anlattım. Birmingham’a trenle gidip onu bir sonraki ziyaretinde görebileceğimi söyledi- sadece iki saatlik bir yolculuk dedi. Sevinerek gittim. Keyifli bir yolculuk oldu. Michael ile tanıştığıma memnun oldum, ve şifa aldım.


Londra’ya döndükten sonra karşıma Dr. Michael Mosley’in yaptığı MD ile ilgili bir belgesel film çıktı. O çalışma sonucu önerdikleri vitaminleri çok düzgün bir sekilde almaya başladım. 2 yıl sonra yine Istanbul’da gözlerime baktırdım. Ilk yapılan yapılan testlerden beri hiç bir kötü ilerleme yoktu!

Gözlerimde MD olduğunu öğreneli 11 sene oldu. Geçen senenin sonunda, sağ gözümde bir ufak kör nokta belirlendiğinin farkına vardım. Doktorum hemen Moorfields Göz Hastanesinin acil bölümüne gitmemi istedi. Gittiğimde Retina’nın dış çemberinde bir kanama olduğunu öğrendim. Şimdi hastaneye düzenli 6 hafta da bir kontrol için gidiyorum. Acil’den sonra sonra eve döndüğümde aklımdan acaba Michael Chapman’i arasam mi diye geçirdim, ve hemen bir mesaj aldım; ‘Oğlumu görmenize gerek yok. Biz size bakıyoruz!’

Sevinçle havalara uçtum! Simdi 6 hafta aralarla hastanede kontrole gidiyorum ve iyiye doğru gelişme var. Daha da önemlisi niçin retinada kanama olduğunu araştırırken aldığım başka bir ilacın dozunun düzenlemesinin gerektiğini öğrendim. Ayarlanmadığı takdirde çok daha ciddi başka sorunlara sağlık sorunlarına neden olabilecekti!

Ruhsal evrendeki iki ustanın yardımı için ayrıcalıklı hissediyorum, ve çok çok minnettarım….