Our Recent Posts

Tags

ANNEANNENİN ÇAĞRISI

RUHLAR ALEMİ BENİ ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR. AŞAĞIDAKİ HİKAYE DE ÖYLE BİR ŞEKİLDE GELİŞTİ Kİ BENİ BİLE HAYRETLER İÇERİSİNDE BIRAKTI...

Gösterilerime genellikle çizilen insanın kim olduğuna dair hiç bir fikrim olmadan ve kimseyi görmeden çizdiğim bir portre çizimi ile başlarım. Çizimler 2 ile 3 dakika arasında tamamlanır ve kağıt üzerinde bir yüz belirdikten sonra çizim için elimi kullandigini hissettiğim enerji çekilir. Ondan sonra bana iletilen bilgileri zihinsel kanal olarak kelimelere dökerek aktarırım. Normal odada bulunanlar kişilerden birinin çizilen portrenin kime ait olduğunu tanımasını ve aktardığım sözlü bilgileri olumlamasını beklerim.

Size anlatacağım hikaye bu nadir durumun bile ötesine geçti diyebilirim. Aşağıda elimden geldiğince ortaya çiktiği kadarı ile size özetlemeye çalışacağım.

Eski bir üniversite arkadaşım beni arayıp yeğeninin Londra’ya taşındığının haberini verdi. Benim internet sayfasını ona verdiğini soyledi, ve ruhsal gelişimle yakından ilgilenen bu genç hanımla buluşup tanışmamızı önerdi.

Birkaç gün sonra arkadaşımın yeğeni beni aradı. Ben de onu bir kaç gün içinde Wimbledon Spirituel Kilise’sindeki gösterimime davet ettim.

O gün kilisede ki gösterimim de çizdiğim ilk portre genç bir hanımdı. Arkadaşımın yeğeni bu kişinin daha birkaç saat öncesinde beraber yemek yediği, ve hayatında ikinci kez görüştüğü bir arkadaşı olduğunu söyledi. Iletişime geçen kişi genç arkadaşının anneannesiydi. Arkadaşımın yeğeni anneanneden ilettiğim sözlü bilgileri olumlamış gibi gözüküyordu, dolayısıyla çizimi arkadaşına iletmesi üzerine kendisine verdim.

Bir süre sonra portrenin sahibi genç hanım (NUS) ‘dan çizilen portresinin kopyasıyla beraber kendi fotoğrafını aldım. Aşağıda resimleri ve NUS’un bana yazdığı mektubu bulabilirsiniz.

5 Şubat Londra’da, öğle yemeği için buluştuğum ve ailem hakkında hiç bilgi sahibi olmayan bir arkadaşım, birkaç gün sonra beni arayıp, buluşmamızdan hemen sonra sizinle yaşadığı spiritüel bir tecrübeyi muhakkak benimle paylaşmak istediğini söyledi. Konunun aslında benimle ilgili olduğunu ve o günlerde Türkiye’ye dönmek üzere olduğum için daha fazla geciktirmeden bana gelen mesajı iletmek istediğinden bahsetti.

Arkadaşım beraber yediğimiz yemek sonrasında, spiritüelist kilisesinde sizin gerçekleştirdiğiniz toplu gösteriminize katılmış ve yaptığınız portre çizimlerinden birini ben olarak tanımış. Bana ilettiği sözlü detaylardan ve anlattıklarından gelen mesajın yakın zaman önce vefat eden anneannemden olduğunu anladım.

Çizimi gördüğümde inanmak güçtü. Resimdeki benzerlik, o gün arkadaşımla buluşmaya gittiğimde taktığım saç bandına kadar detaylı çizilmişti. Gelen mesajın benim için önemi ve zamanlaması ise o kadar anlamlıydı ki, aracı olan size ve arkadaşıma ne kadar teşekkür etsem azdır.

Ölümden sonra da hayat olduğu, bu dünyanın ise ölümsüz birer ruh olan bizlerin, fiziksel formda misafir olduğumuz bir kesit ya da bir okul olduğu fikrine şahit olmak paha biçilmez bir tecrübeydi benim için. Aslında yalnız olmadığımızı ve sevdiklerimizin her zaman bizim yanımızda olduğunu ve bizi koruyup kolladığını bilmek ise huzur ve mutluluk verici.

Yaşadığım sıra dışı bu tecrübe hayatımda ve iyileşme yolunda bana yepyeni bir sayfa açmama vesile olduğu için size çok teşekkür ederim Esi.

Eminim hikayenin buraya kadarında bile iletişime geçen anneannenin ruhunun, bir dizi karmaşık tesadüfleri bir araya getirerek, mesajını duymaya ihtiyaç duyan torununa ulaşma çabasını yeterince ilginç buluyorsunuzdur, ancak hikaye burada da bitmiyor.

Göründüğü kadari ile genç hanımın anneannesi hem ona hala hayatta olduğunu ve yanında olduğunu bildirmek için, hem de, torununa yeni kapılar açmak için iletişime geçti. Çünkü takip eden olaylardan, ve bu güne kadar edindiğim tecrübelerden, anneannenin NUS’un meslek hayatı için yeni bir sayfa açıyor olduğunu düşünüyorum.

Yakın bir zaman sonra NUS Skype’da görüşmeye karar verdik. Gelen mesajın onun için ne anlam ifade ettiğini o zaman öğrendim. Kitabım ‘Face to Face with Spirit’ i sipariş ettiğini ve okumak için heyecanla beklediğini de ekledi.

Kitabımı okuduktan bir kaç hafta sonra Londra’ya kısa bir süreliğine tekrar gelen NUS, benimle Klinik Hipnoterapi Terapisi ve Ruhsal Şifa seanları için görüşmek istediğini bildirdi. Hayatına zihinsel ve duygusal bakış açısını dönüştürmek istemekle beraber, doktorların nedenini bulamadığı bazı fiziksel şikayetleri vardi. Yakın zaman içinde tekrar yurtdışına çıkacağı için sadece bir seans yapma fırsatımız oldu.

Daha sonra Naturopati eğitimi alan NUS, kendi araştırmaları sonucu Hipokrates’in çok eski zamanlara dayanan Humoral Patoloji Teorisiyle ilgilendiğini, ve şikayetlerinin onunla bağlantılı olabileceği kanısına vardığını söyledi. Humoral Patoloji Teorisi,Tıbbın kurucusu olarak bilinen Hipokrates tarafından 300BC ‘de bulunmuş ve 1800 AD’ ye kadar jenerasyonlar boyunca aktarılarak tüm Avrupa’da yaygınlaşmış.

Londra’da bulunduğu kısa zaman içinde Hipokrates’in teorisiyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için eğitimini aldığı üniversite hocasıyla da iletişime geçmiş, ve hocasından bu teorinin aynı zamanda bilge tıp adamı ve eğitmeni olan İbni Sina (980-1037) tarafından benimsenip orta Asya’da da yaygınlaştırıldığını öğrenmiş. Öncesinde kitabimi okuduğu ve İbni Sina’nın benim iyileşme yolumdaki rehberim olduğunu bilen NUS, şaşkınlığını saklamadan edinmiş olduğu bu yeni bilgiyi benimle paylaştı.

Bunları duymak beni de hayrete düşürdü çünkü ben Ruhsal Dünya ile İbni Sina vasıtası ile 1980’lı yılların başında geçirdiğim kanser ameliyatının hemen ardından yapılan bir seansta tanışmıştım. İbni Sina benim kendi şifalanmamda ve ruhsal gelişimimde büyük rol sahibi olduğundan, kitabımda bir çok kez yer verdiğim değerli ruhun ta kendisidir.

Ruhların nasıl çalıştığını bildiğimden şüphesiz ki NUS’un anneannesinin bizi bir araya getirmesinin bir başka nedeni de torununun iyileşmesinde yol gösterici olmanın yanı sıra gelecekteki profesyonel yaşamında ona yeni bir yön vermesi icin olduğundan eminim.

Bence bu hikayenin devamını bekleyelim….

©2017 by Esi Cakmakcioglu