Our Recent Posts

Tags

GERÇEKTEN TESADÜF MÜ? (2)


Ertesi gün başka bir ‘tesadüf’ oldu!

Bir süredir Tango derslerine gidiyordum, ve ayrıca evde anne ve babamı Tango yaparken gösteren bir fotoğraflarını buldum, yukarı da ekliyorum. Resmin çekildiği yıllarda ben de 5-6 yaşındaydım.

Son Tango dersinde, Tango hocası önümüzdeki ay Münih’te bir grup çalışması yapacağını duyurdu. Ben de Münih’te oturan kuzenime e-posta yollayıp haber verdim. Anne ve babamın fotoğrafını da ekledim.

Kuzenim hemen cevap verdi, ve fotoğrafın onu da çocukluk günlerine götürdüğünü söylüyordu. O’da amca ve yengemin hafta sonları İstanbul’da, Kilyos’taki yazlık evlerine gittiklerinde Tango yaptıklarını yazıyordu, ve o zamanın meşhur Tango şarkıları söyleyen Şecaattin Tanyerli ile de arkadaş olduklarını hatırlatıyordu.

Sözünü ettiği şarkıları biraz hatırlıyordum, ve YouTube’da buldum. Öncelikle geçmişe büyük bir özlem duydum. Parçalardan birini dinlerken gözlerimi kapatıp dans etmeye başladım. Kim için olduğunu belirleyemediğim coşkun bir hasret duygusu da hissetmeye başladım- aldırmadım, devam ettim çünkü Tango müziği genelde insanı coşkulu hissettirir.

Birden aklıma 5-6 yaşından beri tanıdığım bir arkadaşım geldi. Kendisi ruhsal iletişimi ne kabul eder, ne redder eder. Üstelik, o anda son bir kaç haftadır Tango dans etmek için gittiği Arjantin’deydi.

O’na e-posta yolladım, ve gelişi güzel seçtiğim iki Tango şarkısını da ekledim. Kısa süre de geri geldi. "Postanı aldığımda bir mum yakmış, ışığında oturuyordum" yaziyor. Kocasını kaybedişinin 5ci yıl dönümüymüş. Devam ediyordu; “yolladığın parça ‘Dinle Sevgili Dinle’…...hiç bir şey nedensiz değil, ne diyeceğimi bilemiyorum”...

©2017 by Esi Cakmakcioglu