Our Recent Posts

Tags

BİR BAŞKA NOEL VE YENİ YIL HİKAYESİ- ARALIK 2012

Çok uzun bir süredir Günlük sayfamı güncelleştiremedim. Bu geçtiğimiz sene hem mimari projelerimle çok yüklü geçti hem de oldukça hüzünlü. Uzun bir hastalık sonrası annem bu hayattan ayrıldı. Bundan sonra anıları çok daha sık guncellemeyi umit ediyorum. Ilk olarakta bir başka yeni yıl hikayesi ile başliyorum! Son bir kaç aydır sabahları çok erken saatlerde penceremin önünde bir kuşun öttüğünü duyuyordum. Pencereye gidip biraz dinledikten sonra yatağıma döndüğümde yüzümde kocaman bir gülümseme oluyordu.

Ne cins bir kuş olduğunu bir arkadaşıma sözünü edene kadar bilmiyordum. Kendisinde bahçe kuşlarının bir CD si olduğunu soyledi. Oradan benim penceremin dışında öten kuşun Kızılgerdan (sözlükte Yabani Kanarya ya da Nar Bülbülü de diye tanımlanıyor) olduğunu ögrendim.

www.youtube.com/watch?v=KW3A5vc2qsw

Noel yaklaşıyordu. Ayni CD yi tanıdığım üç küçük çocuğa hediye olarak vermeyi planladım. Belki onların kuşlar ve kuş sesleriyle ilgilenmelerini sağlıyabilirdim. Bütün bir günümü British Library ve bir kaç kitapçıda geçirdim. CD leri aldım ama içlerinde hiç bir kuş resmi veya fotoğrafı yoktu, Onun icin içlerinde kuşların resmi olan birer küçük kitapçık da aldım. Ayrıca üzerinde Kızılgerdan'ın fotoğrafı olan ve her açıldığında şarkısını çalan kartlar da buldum. Ama son günlerde sabahları kalktığımda artık Kızılgerdan'ı duyamıyordum.

Bu arada Noel kartları için son posta tarihini kaçırmıştım. Kartlarımı ya elden vermem gerekecekti ya da internetten yollayabileceğim bir e-kart tasarlamam. Bu süre içinde iki ayrı medyum babaannem ve annemden iki mesaj vermişlerdi. Mesajlar beni, içinde eski fotoğraf ve kartpostallar olan ve uzun süredir hiç açmadığım bır kutuya yönlendiriyordu. Kutuya açtım, içinde bir kart buldum. Bu kartı çok eski bir tarihte babam tasarlamıştı. Onun bana yeni yıl kartı idi.

Son günlerde çok fazla tesadüfler olmaya başlamıştı! Ama hayatta 'tesadüf'lerin olmadığını çok iyi bildiğim için tüm bunları bana kimin düzenlendiğini de şimdi biliyorum. Siz ne dersiniz?

©2017 by Esi Cakmakcioglu