Our Recent Posts

Tags

GUERNSEY ADASINA İKİNCİ ZİYARETİM VE KİTABIMIN İLK ELEŞTİRİ YAZILARI...


Uçakta, Guernsey adasına giderken dağıtılan yerel gazetelerinde beni bir sürpriz bekliyordu!

Yapacağımız group çalışmasını, etkinlikler ve kişisel görüşmeleri heyecanla bekliyorum.

KİTABIMIN İLK ELEŞTİRİLERİNDEN EN SEVDİĞİM İKİ TANESİ

“Caroline Myss ve Doris Stokes gibi yazarların kitapları arasında bir köprü kurmuşsun. Inanilmaz.” JH. Ruhsal Medyum

“Kitabını büyük bir ilgi ile okudum ve bugün bitirdim. Ruhani yolculuğunu büyük bir içtenlikle, çok samimi ve açık şekilde anlatmışsın. Ama gene senin de kitabında dediğin gibi herkesin yolculuğu ve gerçeği farklı. Kuantum teorisinden gidersek, biliyorsun çok kullanılan bir anlatım vardır...Eğer bir ormanda bir ağaç devrilirse ve ormanda hiçbir kimse yoksa gene ses olur mu?, ses var mıdır? tabii ki yoktur.

Ses olması için ağacın devrilmesi ile havada meydana gelen titreşimlerin bir canlının kulak zarının titreştirmesi ve bu titreşimlerin sinirler vasıtası ile beyne taşınması ve beyinde bu titreşimlerin ses olarak yorumlanması gerekli. Eğer beyin bu titreşimleri renk olarak yorumlasa ses yerine renk götürdük. Veya kulak zarımız yoksa ses de yoktur.

Onun için çok etkilenmeme rağmen senin yorumlarını "mutlak gerçek" olarak kabul edebilir miyim bilemiyorum. Gene senin de dediğin gibi belki bunlar düşünce ile değil kalp ile algılanması gereken şeyler ve ben daha orada değilim. Ama emin ol kitabı çok severek okudum ve çok etkilendim. Belli ki senin bu konudaki yolculuğun devam edecek, ben de bu yolculuğu bir şekilde takip etmek isterim.” SS. Makina Muhendisi

©2017 by Esi Cakmakcioglu