Our Recent Posts

Tags

GUERNSEY, CHANNEL ADASINA YAPTIĞIM ÇALIŞMA ZİYARETİM


Geçtiğimiz Haziran ayında, Guernsey adasındaki bir Ruhsal Şifa Merkezine 5 gün için davet edilmiştim. İsmi The Greeting Place Foundation (vakfı) olan merkez Guernsey adasının batısında, St Pierre du Bois bölgesinde, çok sevimli kırsal bir çevrede ufak bir köyde.

Bu Guernsey’e yaptığım ilk seyahatti ve Merkez’e çok sayıda kişinin ilgi göstermesi etkileyiciydi. Yöneticisi, iki kız kardeşinin yardımı ile üslenen Ann Jennings. Merkezin kurucuları da anne ve babaları.

Margaret and Desmond Philips önce Isle of Man adasında bir Ruhsal Merkezin kurulmasına yardımcı olduktan sonra Guernsey adasına taşınmışlar ve 1980 yılında, bir evin oturma odasında kendi merkezlerini başlatmışlar. Katılanların sayısı büyüyünce, boş duran bir otele, daha sonra da kullanımda olmayan bir paketleme kulübesine geçmişler. 1999 yılında binanın kullanım izninin bu yeni amaca göre değiştirilmesi için yetkililere yaptıkları müracaat red edilinceye kadar burada kalmışlar. O tarihten beride St Pierre du Bois Parish Salonlarını kullanıyorlar.

Kaldığım beş güne Ruh Sanat Gecesi, bir tüm gün grup çalışması, Pazar günleri yapılan tören ve bireysel görüşmeler sığdırdık. |

Önümüzdeki yıl 10-15 Kasım 2016 tarihinde yapacagım ziyareti heyecanla bekliyorum. Bu merkezin adres ve ulaşım bilgileri için Bağlantılar sayfasını ziyaret edin.

©2017 by Esi Cakmakcioglu