Our Recent Posts

Tags

BABAMDAN ETKİLEYİCİ BİR MESAJ


Bir sene daha sona ermek üzere ve ben hangi hikaye/resmi Günlük sayfama koyarsam sizleri gülümsetebilirim ve 'mucizelerle' dolu bir yaşam için esinlendirebilirim diye düşünüyordum. Tüm kutlama ışıklandırmalarına rağmen günlerin kısa ve karanlık olduğu bir süredeyiz. Bazılarımız, belki ileriye dönük beklentilerimiz olmadığı için kutlamalara katılmak istemiyor olabiliriz.

Benim için başkalarına mesaj verebilmek, portreler yapmak çok büyük bir zevk ama ona rağmen bana bir iletişim yapıldığında hissettiğim mucize hissi hiç azalmıyor. Bu kez bana verilen çok özel bir mesajdan söz etmek istedim.

Geçtiğimiz yaz boyunca, geçen sene aramızdan ayrılan annemin Istanbul'daki dairesini boşaltıyordum. Hala elden geçirmem gereken bir sürü fotoğraflar ve babamın yazdığı kitaplar var. Babam bir ressam, yazar ve şairdi. Cok uzun süreden beri baskıda olmayan bir çok kitaplarını buldum. Onları tekrar e-kitap olarak hayatta geçirmek uzere en baştan düzenlemeye başladim.

Babam öte dünyaya gideli nerede ise 15 sene olacak ve göçünden beri beni ruhsal çalışmalarımda destekliyor. Ayrıca deneyimlerimi bir kitaba dönüştürmem için bana rehberlik yapıyor. Kısa bir sure önce Büyük Britanya Ruhsal Derneğini ziyaret ettiğimde (Spiritual Association of Great Britain) Terry Tasker bana çok güçlü kanıtlarla beraber güçlü bir mesaj verdi. Mesaj babamdandı ve şöyleydi;

Daniel* gibi cesur ol Tek başına kalmaktan korkma 'Doğrularına' sadık kal Onları duyurmaktan hiç sakınma

Yazı yazmanın yeteneklerim arasında olduğunu hiç düşünmedim ama şimdi ilk adımları atıp 40+ kadar sayfayı yazmayı doldurdum. Hatta basımını yapacak bir yayıncı ile de ön anlaşmasını yaptım. Kitabın gerçekleşmesi ne kadar süre alacak tam bilemiyorum ama babamın 'desteği' ile artık ben bile kitabıma inanmaya başladım.

Bu mesajı aldığım sıralarda elime beş yasinda yazma öğrenirken çekilen bir resmim geçti. Fotoğrafı babam çekmiş! Bu fotoğrafı görünce gülümsedim. O ciddi ifadeli küçük yüze bakıp acaba ne düşünüyordu diye merak ettim. Acaba günün birinde kitap yazabilecegim hiç aklıma gelmişmiydi? Yoksa babam bu fotoğrafı çektiğinde hayalinde o mu vardı?

Hepinize 2014 için en icten dileklerimi iletmek isterim. Ayrıca hayatın her gün önümüze getirdiği 'küçük mucizelerin' daha çok farkında olmanızı, onların bir gün hayatınızı daha daha doyumlu kılabilecek çok daha büyük 'mucizelere' gotüreceğine inandırmak isterim. Sevgiler.

*Eski kutsal kitap Tevrat’ta geçen bir hikaye üzerine yazılan bir ilahiden alıntı. Bu hikayede Daniel’in Tanrı'ya olan inancını cezalandırmak istiyen putperest kral onu aslanların hücresine atar ama Daniel’in inancının gücünden aslanlar ona hiç dokunmazlar.

©2017 by Esi Cakmakcioglu